Timeline Stories Polish
1960

ADOLPHE WEBER ZAŁOŻYŁ FIRMĘ WEBER

Inżynier budownictwa i pasjonat chemii, Adolphe WEBER założył firmę WEBER w sercu francusko-niemieckich zagłębi węglowych. Żółw jako filozofia i logo firmy: ochrona i bezpieczeństwo, powoli, ale pewnie, spokój i długa żywotność.

1967

PIERWSZY PATENT

Pierwszy patent. Innowacja jest słowem kluczowym. Dzięki intensywnemu programowi badawczo-rozwojowemu, WEBER opracował pełną gamę spoin i pianek niepalnych do zastosowań podziemnych.

1976

ŚWIATOWY LIDER I UZNANY AUTORYTET W PRODUKCJI PIANEK OGNIOODPORNYCH

Dzięki opatentowanej piance MARIFLEX, firma WEBER stała się światowym liderem i uznanym autorytetem w zakresie produkcji pianek ognioodpornych o wysokiej i szybkiej zdolności do ekspansji, bez uszczerbku dla ich wytrzymałości.

1990

ŚWIATOWA PREMIERA

Światowa premiera. Pożar kopalni z powodzeniem odizolowano od powierzchni we francuskiej kopalni Marienau poprzez wtryskiwanie pianki MARIFLEX. Firma WEBER stworzyła dział do zwalczania pożarów w kopalniach.

1993

FRANK WEBER PRZEJĄŁ ZARZĄDZANIE GRUPĄ WEBER

Frank WEBER zastąpił ojca i przejął kierownictwo grupy WEBER w celu wdrożenia autorskich technologii w innych krajach górniczych.

2000

URUCHOMIONO NOWĄ GENERACJĘ SPOIN I PIANEK

Uruchomiono nową generację spoin (FENOFLEX) i pianek (ROCSIL FOAM). Zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie i po wdrożeniu.

2007

NOWY DYREKTOR GENERALNY GRUPY – MICHEL GOTHIER

Powołanie nowego Dyrektora Generalnego Grupy – Michela GOTHIERA – do zarządzania i rozwoju międzynarodowego biznesu.

2018

NOWY DYREKTOR GENERALNY GRUPY – FRANK WEBER

Po przejściu na emeryturę Michela GOTHIERA, Frank WEBER przejmuje międzynarodowy rozwój przy wsparciu doświadczonego Zespołu WEBER MINING i oddanych Dystrybutorów.

Dziś Weber pozostaje firmą rodzinną o zasięgu globalnym, która koncentruje się na dostarczaniu górnictwu podziemnemu innowacyjnych i wysokiej jakości produktów wraz z dedykowanymi usługami związanymi z ich stosowaniem w celu osiągnięcia pełnej satysfakcji klienta.

HISTORIA Weber Mining